Restorativní jóga s ceremoniálním kakaem

Způsob, jak dokonale uvolnit mysl i tělo

Restorativní jóga je hluboce uvolňující a zklidňující styl jógy, kdy v asánách zůstáváme pět, dokonce až dvacet minut, kdy pomocí různých vypodložení a pomůcek jako jsou bloky, bolstery nebo deky připravíme pro naše fyzické tělo ,,formu,, a naše tělo do ní poté vložíme. Právě díky možnostem využití pomůcek je dosaženo dokonalé opory a zároveň pohodlí vyhovující právě našemu tělu, které je pro každého jedinečné. Nedílnou součástí nejen restorativní jógy je upuštění části našeho ega a dovolit být svému tělu pánem nad vlastními asánami.

Přijďte si odpočinout po dlouhém týdnu a dovolit tělu se maximálně zrelaxovat a mysli se uvolnit.

Lekci začneme plynulým protažením, rozpohybování těla, uvolnění ztuhlých částí a naladění se na aktuální rozpoložení těla i mysli. Po úvodním protažení se uvelebíme do restorativních pozic, které vypodložíme dostatečným množstvím různými jógových pomůcek pro oporu pro co největší pocit pohodlí. V těchto pozicích poté strávíme několik až několik desítek minut, kdy budeme mít čas zastavit čas, vypnout, zrelaxovat se a také možná více napojit sami na sebe. Lekci zakončíme šavásanou.

Během lekce nás bude doprovázet příjemná hudba a aromaterapie.

Na lekci se tepleji oblečte, v pozicích budeme vždy po delší dobu.

Na lekci je možné zakoupit šálek 100% ceremoniálního kakaa Cacayo vyrobeného z BIO kakaových bobů od malých farmářů z Peru, Belize nebo Bali. Ceremoniální kakao Vám pomůže se ještě více uvolnit a naladit na své tělo a dech.


Délka lekce: 60 minut

Cena: 220,-Kč

Cena šálku: 60,-Kč
Něco k ceremoniálnímu kakau

  • Bohatost na antioxidanty – má 4x více antioxidantů než zelený čaj nebo borůvky
  • Nejvyšší koncentrace hořčíku ze všech potravin. Díky tomu krásně uvolňuje tělo a napětí ve svalech
  • Bohatost na další minerály jako železo, zinek, měď
  • Prevence proti kardiovaskulárním onemocněním
  • Blahodárně snižuje vysoký krevní tlak
  • Zvyšuje či zlepšuje krátkodobou paměť, koncentraci, kreativitu
  • Zároveň působí jako afrodiziakum

Mimo to, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamin) a také působí antidepresivně. Dostanete se tak do pocitu blaženosti, lásky, vděčnosti.

Na energetické úrovni kakao působí na srdeční čakru – otevírá srdce, cítíte nával lásky – sami k sobě, k životu, ostatním lidem. Celkově tedy propojuje - ať už se jedná o propojení a spojení sama se sebou, s ostatními lidmi nebo s Matkou Zemí.

Propojení vede i k pocitu uzemnění, stability a ukotvení, které pocítíte v kořenové čakře. S uzemněním pocítíte více jistoty v sama sebe a v život jako takový.