Jóga

Jóga v překladu znamená "sjednocení, spojení". Sjednocuje tělo, mysl i duši. Spojuje ego a ducha, pozemské i nadpozemské. Pomáhá nám udržet koncentraci v dnešní rušné době. Pozitivní vliv na naše fyzické tělo je jen špička ledovce. 

Zkuste se přihlásit na jakoukoli hodinu jógy u nás.  

Jóga v našem studiu

Power jóga

Jóga se silovými prvky pracující s vlastní vahou těla. Jedná se o dynamický způsob cvičení s plynulými přechody. Většinou se začíná Pozdravy Slunci. Součástí lekce můžou být i různě pozměněné variace Pozdravy Slunci. Každopádně power jóga pomáhá zpevnit tělo, posunout své hranice zase o něco dál. Určitě se člověk uspokojivě zapotí. Pokud hledáte něco tohoto typu, doporučujeme mít zažitou minimální znalost základů jógy (Pozdrav Slunci A i B), neboť na úplné či detailní vysvětlení pozic není během lekce moc prostor.  

Jóga pro rodiče s dětmi

Pro maminky či tatínky, kteří se chtějí protáhnout, udělat něco pro sebe a nemají nebo nechtějí shánět hlídání pro děti. U nás si zacvičíte, snad i trochu zrelaxujete, pokud nám to děti dovolí. Náš prostor je dostatečně velký, abychom měli děti stále na očích. Je pro ně během lekce připraveno i něco na zabavení, ale pokud máte doma hračky, o kterých víte, že na jistotu Vaše dítě zabaví, neváhejte a vezměte je s sebou. Toaleta je vybavena přebalovacím pultem pro nejmenší s nejnutnějšími věcmi pro přebalení (jednorázové podložky, vlhčené bezplastové ubrousky, kousátka apod.).

Jóga pro nevidomé

Nabízíme lekce jógy pro nevidomé a jejich doprovod s lákavou cenou 100,-Kč/hod., jak pro nevidomého klienta, tak i pro jeho doprovod. Psí doprovod klienta je u nás vítán také. V našem studiu je vyhrazena hodina každé úterý od 10:00 do 11:00 hodin.

Hatha jóga

Během lekce Hatha jógy se klade důraz na dostatečné prodýchání jednotlivých pozic. Samotné dýchání je samozřejmě i v úvodu hodiny. Během lekce se tedy stačí provést několik málo pozic, za to má člověk dostatek času se v pozici usadit a řádně procítit. 

Jin jóga

Pozice jsou vedeny převážně dole na podložce. Je jediná pozice ve stoje a to v předklonu. V pozicích jsou mnohem delší výdrže než v ostatních stylech jógy. Čas je zde měřen na minuty.

Tento styl jógy je zaměřen na pojivovou tkáň jako jsou šlachy, vazy, klouby apod. Před lekcí a ani po lekci bychom neměli být zatíženi větší fyzickou aktivitou.

Na samotnou lekci můžeme mít na sobě víc vrstev oblečení než jsme v jiných stylech jógy zvyklí. Mikina či svetr a ponožky nebo návleky na nohy se mohou hodit, aby tělu nebyla zima.

Během lekce se zaměřujeme na meridiány, akupresurní body, orgánové hodiny, elementy dle TČM (tradiční čínské medicíny).

Nechybí úvodní prodýchání a závěrečná Šavásana.

Vinyasa Fusion

VINYASA FUSION CZ/EN
Lekce je zaměřená na postupné budování síly a flexibility/mobility tak, abychom se v našich tělech cítili pohodlně a příjemně a našli rovnováhu (a to nejenom po tělesné stránce) - pružnost podpořenou silou. Síla bez pružnosti totiž působí zatuhnutí a rigiditu, pružnost bez síly zase nestabilitu. Lekce je inspirovaná zejména Ashtanga a Vinyasa/Flow jógou, ale můžete se těšit i na pozice z jiných jógových tradic, protože jóga je jen jedna. Dále se můžete těšit na krátkou pranayama či adjustmenty. Tato lekce je koncipovaná jako "all level class", takže jsou vítání jak začátečníci, tak pokročilejší studenti.
The class focuses on the gradual building of strength and flexibility/mobility so that we feel comfortable and pleasant in our bodies and find balance (not just physically) - flexibility supported by strength. Because strength without flexibility causes stiffness and rigidity, and flexibility without strength causes instability. The class is mainly inspired by Ashtanga and Vinyasa/Flow yoga, but you can also look forward to postures from other yoga traditions, because there is only one yoga. You can also look forward to a short pranayama or adjustments. This class is designed as an "all level class" so both beginners and more advanced students are welcome.

Lekce pro začátečníky

Během lekce je prostor na zodpovězení otázek. Zaměřeno na Pozdrav Slunci a další pozice.

Často se celou lekci zaměřujeme na přípravu vrcholné pozice, o kterou se na konci lekce pokusíme. Dále jsou lekce vedeny v tématech typu záklony, předklony, rotace apod. 

Lekce nepatří mezi jednoduché. Spíše naopak... počítejte, že se zapotíte. Avšak pokud jste nikdy nebyli na lekci jógy, nebojte, zvládnete to.  


Kundalini jóga

Kundalini jóga (dále jen KJ) - nebo-li jóga vědomí - je tisíciletími ověřený systém zlepšující kvalitu života. Jedná se o:

  • fyzické cvičení předem daných pozic,
  • dechová cvičení,
  • relaxace,
  • meditace ,
  • zpívání manter,

které dohromady tvoří harmonický a harmonizující celek. Technologie KJ cílí na obyčejného člověka v běžném životě. Prospívá každému.