Jóga

Jóga v překladu znamená "sjednocení, spojení". Sjednocuje tělo, mysl i duši. Spojuje ego a ducha, pozemské i nadpozemské. Pomáhá nám udržet koncentraci v dnešní rušné době. Pozitivní vliv na naše fyzické tělo je jen špička ledovce. 

Zkuste se přihlásit na jakoukoli hodinu jógy u nás.  

Jóga v našem studiu

Lekce pro začátečníky

Během lekce je prostor na zodpovězení otázek. Zaměřeno na Pozdrav Slunci a další pozice.

Často se celou lekci zaměřujeme na přípravu vrcholné pozice, o kterou se na konci lekce pokusíme. Dále jsou lekce vedeny v tématech typu záklony, předklony, rotace apod. 

Lekce nepatří mezi jednoduché. Spíše naopak... počítejte, že se zapotíte. Avšak pokud jste nikdy nebyli na lekci jógy, nebojte, zvládnete to.  


Vinyasa CZ/EN

Na této lekci vás čeká pozvolné zahřátí těla, prvky pranayamy, meditace či mudry, sekvence asán ve flow rytmu, a závěrečná relaxace a savasana. Lekce jsou laděny do jednotné témy, která podtrhuje i samotný záměr. Cílem praxe je, abyste odcházeli více napojení na sebe a alespoň na tu hodinku byli více přítomni ve svém těle, a praxe vám navodila fyzickou i duševní pohodu. Lekce jsou open level, vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší - pozice jsou vedeny s více variantami, každý je tedy vítán.

Ranní jóga a mindfulness

Není nad to, si o chvilku přivstat, protáhnout se a uvést se do stavu tady a teď.

Pracovní den se najednou změní... a nebo to jsme my, kdo se změní, a den je úplně stejný? 

Meditace

Pokaždé jiný způsob, jak se dostaneme do přítomnosti, která nás osvobodí od hlavy plné myšlenek.

Ranní flow jóga

Lekce flow jógy je dynamická lekce ideální pro probuzení těla i mysli, která jemně plyne v rytmu dechu. Během lekce posílíme tělo, fyzickou i duševní rovnováhu, praxi zakončíme v relaxaci s aromaterapií a tibetskou mísou nebo koshi zvonky. Můžete se těšit na výzvy pro pokročilé, ale i na pochopení pro začátečníky.

Slow flow CZ/EN

Slow flow kombinuje pasivní a meditativní aspekty Yin jógy s aktivními prvky, čímž napomáhá k rovnováze naší yinové a yangové energie. Jedná se o jemnou praxi, která se zaměřuje na propojení dechu s pohybem v pomalejším tempu, s důrazem na všímavost našeho těla a navození relaxace, ale také na rozproudění energie v asánách. V této lekci můžete očekávat pranayamu, mindfulness, pomalejší rozehřátí těla, flow rytmus v asánách, meditaci a finální relaxaci a využití pomůcek k prohloubení relaxace.

Obědová jóga

Z názvu vyplývá, že se jedná o cvičení v době oběda. Nijak jinak nespecifikovaná lekce. Pokaždé jiná, pokaždé svá.

Trvá 60 minut, zaměřeno hlavně na fyzické vyžití s kratším úvodním dechovým cvičením než je v lekci obvyklé. Ale i tak bez úvodního dechu a konečné relaxace by to nešlo.

Přijďte se během pracovní pauzy k nám protáhnout. 

Restorativní jóga s ceremoniálním kakaem

Restorativní jóga je hluboce uvolňující a zklidňující styl jógy, kdy v asánách zůstáváme pět, dokonce až dvacet minut, kdy pomocí různých vypodložení a pomůcek jako jsou bloky, bolstery nebo deky připravíme pro naše fyzické tělo ,,formu,, a naše tělo do ní poté vložíme. Právě díky možnostem využití pomůcek je dosaženo dokonalé opory a zároveň pohodlí vyhovující právě našemu tělu, které je pro každého jedinečné. Nedílnou součástí nejen restorativní jógy je upuštění části našeho ega a dovolit být svému tělu pánem nad vlastními asánami.